Jak smakuje współczesna logistyka?

ŚTP

Ruszają zapisy na spotkanie networkingowe „Jak smakuje współczesna logistyka”, organizowane przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przy współudziale firmy Dachser oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na spotkanie zapraszamy 17 listopada 2023 r. w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro. 

Cło to nie samo zło, logistyka w świetle badań naukowych i najnowszych przepisów. 

Wydarzenie jest organizowane w ramach 16. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu jest koordynatorem regionalnym. Podczas spotkania prof. Rafał Haffer przedstawi wyniki badań dot. optymalizacji i doskonalenia łańcuchów dostaw. Wydarzenie będzie doskonałym miejscem do dyskusji o tym jak nowoczesny operator logistyczny wspiera swoich klientów, imporcie oraz eksporcie, a także o wymianie handlowej.

- Spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania partnerskiej współpracy. Zachęcam zainteresowanych przedsiębiorców do udziału - mówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu.

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest firma DACHSER - jeden z największych operatorów usług logistycznych na świecie, który stale zwiększa liczbę bezpośrednich połączeń z Polski oraz rozbudowuje sieć krajowych oddziałów. Dokładnie rok temu, 3 października 2022 roku, dołączył do nich Toruń. To już 10 oddział operatora funkcjonujący w Polsce. Siedzibą toruńskiego oddziału DACHSER jest centrum dystrybucyjne Panattoni Park Toruń II. Firma zajmuje ponad 2.500 m² w magazynie klasy A. Eksporterzy z kujawsko-pomorskiego otrzymali dostęp do sprawnych dostaw aż do 36 krajów w Europie. W ciągu roku działania oddziału z Torunia wysłano ponad 71,6 tys. jednostek transportowych (SSCC). Dostarczono blisko 41,2 tys. przesyłek, o łącznej wadze 12.576,5 tys. ton, do niemal 3 tys. odbiorców w 36 krajach w Europie. W ramach obsługi linii krótko dystansowych zrealizowano 2.560 kursów na terenie Torunia i regionu kujawsko-pomorskiego. Obsłużono także 3.618 linii długodystansowych – czyli dostaw do terminali przeładunkowych w Koninku i Strykowie, skąd przesyłki wyruszają w dalszą podróż.

ZAPISZ SIĘ TUTAJ

Spotkanie networkingowe Jak smakuje współczesna logistyka?

Data: 17.11.2023, godz. 09:00- 12:00

Miejsce: Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro, ul. Konopnickiej 13.

Plan wydarzenia:

09:00 – 09:15        powitanie gości i przedstawienie agendy 
09:15 – 10:00        wystąpienie prof. Rafała Haffera - UMK wyniki badań dot. optymalizacji
                              i doskonalenia łańcuchów dostaw 
10:00 – 10:10        ewentualne pytania 
10:10 – 11:00        panel dyskusyjny / case study z klientami / importy, eksporty, transport
                              i nowoczesna logistyka magazynowa, wymiana handlowa w ramach UE
                             i z krajami poza - jak nowoczesny operator logistyczny wspiera swoich klientów
11:00 – 11:15        przerwa, networking dla uczestników 
11:15 – 12:00       Cło to nie samo zło - czyli najnowsze zmiany w przepisach
                             (prelekcja i sesja pytań i odpowiedzi specjalistów z Agencji Celnej Dachser).

Zapraszamy

Oferta TCAL

udostępnianie
adresu

udostępnianie
pomieszczeń

udostępnianie sprzętu
i wyposażenia

działania edukacyjne
i wspierające

promocja postaw
obywatelskich